Cyklistický klub byl založen v roce 1999 v Hospodě u Kubátů v Kramolíně. Klub založil Franta Albl, bývalý závodník Klatov a Škody Plzeň a Bohouš Trojánek, pod záštitou Obec. úřadu Kramolín.

Po příchodu dalších bývalých závodníků a též i místních cyklistů bylo rozhodnuto, že klub bude se zaměřením na silniční cyklistiku. Hned v prvním roce vzniku klubu bylo celé družstvo 17 ti závodníků oblečeno do krásných dresů, které klub pořídil za finanční podpory OÚ Kramolín a několika spřátelených firem.

Každoročně byl pořádán cyklistický ples v regionu velmi oblíbený. Klub se přihlásil do Šumavské unie amatérských cyklistů a začal pořádat jeden z pohárových závodů, který se každoročně koná v začátku května v obci Kramolín. Z důvodu zkvalitnění chodu klubu byl v roce 2004 zaregistrován oficiálně jako Sdružení občanů, čímž se podstatně zprofesionalizoval jeho chod. Postupně byla členská základna doplňována stále lepšími závodníky kteří se každým rokem stále zlepšovali.

Vyvrcholením klubového působení v Šumavské unii amatérských cyklistů byla loňská sezóna, kde naši závodníci 1.divize Tomáš Bauer, Jirka Voráček a Michal Janeček vyhráli obě nejprestižnější kategorie včetně družstev. V tak silné konkurenci špičkových závodníků a těžkých závodů v Šumavských kopcích je to obrovský úspěch !! Pro sezónu 2010 si všichni závodníci klubu kladou opět ty nejvyšší cíle pro závody ŠUAC a cykl.maratonu Král Šumavy.

Členská základna klubu pro sezonu 2010

Vedení klubu:

Trojánek, Janoušek, Švajcrová, Harant J.