První zmínky o sboru dobrovolných hasičů  sahají až do konce roku 1900. Ustavení sboru jako takového a zvolení prvního výboru proběhlo dne 18.11.1900.

Výsledky  tehdejších voleb

Sbor v této době čítal 32 členů činných a přispívajících. Následovaly roky silnější ale i slabší na členy. Například: r1926 - 44 členů;  r1947 - 30 členů;  r2000 - 39 členů. V součastné době má sbor 42 aktivních členů. V posledních letech je ve sboru vytvořena dobrá základna členů, kteří sbor a obec reprezentují na hasičských soutěžích okrsku, ale i okresu s vynikajícími výsledky. Příkladem může být rok 2004, kdy bylo dosaženo prvního a druhého místa na okrskové soutěži ve Dvorci s náskokem 30vteřin na třetího. A pátým a šestým místem na Okresní soutěži v Budislavicích.

Členové sboru v dnešní době

Albl Petr, Alblová Martina, Baroch Pavel, Bulan Jakub, Bulanová Marcela, Bůžek Václav, Čekan Michal, Fiala Karel, Gajdušková Hedvika, Gajdušková Matylda, Hulec Josef, Hulec Lukáš, Chládek Miloslav, Korda Pavel, Krist Zdeněk, Král Josef,  Kůs Josef ml., Kůs Josef, Kůs Roman, Kůs Zdeněk, Kůsová Aneta,  Kůsová Andrea, Kůsová Marta,  Langer Richard,Langerová Jitka, Langerová Markéta, Majorszký Jan, Majorszký Milan, Mašek Václav ml., Mašek Václav, Němeček Martin, Němečková Petra, Pašek Jiří, Převrátil Karel,  Polívka Jan ml.,  Polívka Jan, Polívka Cyril Ing., Kolinská Lenka, Průcha Vladislav, Rubicková Iveta, Řánková Kateřina, Řánková Johana, Stará Karolína,  Syrový Břetislav, Šimek Hynek, Šimek Štěpán, Šimková Anastázie, Šimková Františka, Škarda Václav, Štípek Jan, Šulc Miroslav, Šulc Petr, Šulc Václav, Šulcová Hana, Švec Stanislav, Tomanová Erika, Tomanová Michaela

Složení výboru SDH Kramolín  pro období 2024