Klub HC Kramolín vznikl v roce 1999 a nejvíce se o založení zasloužili Luboš Kaiser,Roman Kůs a Václav Škarda. Ten byl zvolen jako předseda.Přihlásili jsme se do Sdruženého přeboru plzeňska. Tato soutěž zahrnovala týmy z okresů Plzeň jih,Plzeň město,Plzeň sever a Rokycany.Byli jsme zařazeni do skupiny "C",výkonostně nejslabší.

První sezona nebyla moc úspěšná,skončili jsme na posledním místě.Další sezony jsme se již zlepšovali a třetí rok jsme již vybojovali postup do vyšší "B" skupiny.Tam jsme se udrželi další čtyři sezony.Potom jsme se rozhodli hlavně z finančních důvodů tuto soutěž opustit a začali jsme hrát chodskou ligu v Sušici.Náklady na tuto soutěž byli totiž třetinové.Hned v prvním roce působení v této soutěži,jsme se probojovali do play-off. Ale tam jsme vypadli těsně s pozdějším vítězem.Další rok jsme se umístili na šestém místě.Poté se Chodská liga přesunula na nový stadion do Domažlic a v Sušici vznikla Šumavská hokejová liga.Tuto soutěž hrajeme i nyní a více informací si můžete najít na www.shl.wbs.cz.

Za to,že náš klub funguje ještě dnes,patří velký dík obecnímu úřadu v Kramolíně a ze začátku i obci Kozlovice.Ze začínajících členů hrají do dnes hokej za HC Kramolín tito:Pavel Baroch,Pavel Baumruk,Ondra Hanuš,Milda Chládek,Pepík Kůs,Roman Kůs,Honza Polívka,Sláva Syrový,Luboš Týml a Dan Vraný.

Musím zmínit i jednu velkou raritu,a to že zápas Kramolín-ŽPK byl odřízen jako první v republice trojicí žen.