21.11.2015

IV. ročník Kramolínského podzimního pochodu je už minulostí.

Zprvu jsem si myslel,  že ani nepůjdeme, neboť celý pátek přímo lilo.  Ráno v sobotu 21.listopadu jsme se probudili do docela pěkného počasí. To nám však vydrželo jen do půl dvanácté  dopoledne, kdy se přihnala sněhová vánice. Byl to letos první sníh. Už jsem si myslel, že to všechny účastníky pochodu odradí a že půjdu nakonec sám. Po hodince řádění sněhové bouře se vše uklidnilo, vykouklo zase slunce a dokonce bylo  mnohem tepleji než dopoledne.

Ve  13.00 bylo už u hospody na dvacet turistů a jeden pes. To už jsem si oddechl,  že veškeré přípravy nebudou zbytečné a že si to pěkně užijeme. Po krátké rozpravě a seznámením s trasou pochodu  a nezbytné fotografii  (to abychom v cíli mohli podle fotky zjistit, jestli jsme cestou někoho neztratili )  jsme vyrazili na trasu. Cestou se k nám na návsi ještě přidali další turisté, takže nás šlo celkem třiadvacet  Byla to krásná procházka kladně hodnocena zejména  účastníky z Maňovic ,Polánky a Vlčic u Blovic kteří si s námi „vyšlápli“ a už se těší na další ročník.

Po příchodu do cíle -zase k hospodě-bylo pro všechny připravené pravé turistické občerstvení . Chlebem se sádlem a škvarkami , posypaným  dle chuti cibulí, paprikou  nebo drceným kmínem nikdo nepohrdl. Zapíjelo se horkým čajem. S poděkováním za účast jsme se rozešli.  Někteří  odešli domů a takzvané zdravé jádro turistů se přesunulo do hospody, kde se“ diskutovalo“až do tmy.

Byla to dost dobrá akce.                          

Starosta SDH Kramolín.